Goddard High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.35 | Destiny Lawrence | 1st | Finals H5 | district 4-4A | |
14.15 | Tanya Euland | 3rd | Finals H4 | district 4-4A | |
14.17 | SB | Joselyn Coronel | 1st | Finals H2 | district 4-4A |
200 Meter Dash | |||||
26.06 | Destiny Lawrence | 1st | Finals H4 | district 4-4A | |
29.95 | SB | Joselyn Coronel | 2nd | Finals H2 | district 4-4A |
400 Meter Dash | |||||
59.62 | Destiny Lawrence | 1st | Finals H3 | district 4-4A | |
1:14.43 | Areli Vasquez | 2nd | Finals H2 | district 4-4A | |
1:19.79 | Mackenzie Ponce | 2nd | Finals H1 | district 4-4A | |
800 Meter Run | |||||
2:41.85 | SB | Morgan Waltmire | 5th | Finals H1 | district 4-4A |
2:45.64 | Taru Heinaro | 7th | Finals H1 | district 4-4A | |
3:14.74 | Madeline Crouchman | 9th | Finals H1 | district 4-4A | |
3:35.93 | Mackenzie Ponce | 12th | Finals H1 | district 4-4A | |
1600 Meter Run | |||||
6:11.98 | SB | Morgan Waltmire | 3rd | Finals H1 | district 4-4A |
6:29.25 | Taru Heinaro | 6th | Finals H1 | district 4-4A | |
7:47.97 | Madeline Crouchman | 17th | Finals H1 | district 4-4A | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.67 | SB | Ambrosia Teasyatwho | 1st | Finals H1 | district 4-4A |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.11 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | district 4-4A | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Ambrosia Teasyatwho | 3rd | Finals H1 | district 4-4A |
4-8 | SB | Sophia Price | 4th | Finals H1 | district 4-4A |
4-6 | Tanya Euland | 5th | Finals H1 | district 4-4A | |
Long Jump | |||||
14-10.75 | SB | Sophia Price | 4th | Finals H1 | district 4-4A |
14-9.5 | Tanya Euland | 5th | Finals H1 | district 4-4A | |
13-4 | Joselyn Coronel | 8th | Finals H1 | district 4-4A | |
Discus | |||||
106-9.5 | SB | Baily Beene | 2nd | Finals H2 | district 4-4A |
91-2.5 | Callie Burrow | 6th | Finals H2 | district 4-4A | |
Javelin | |||||
131-11 | Baily Beene | 1st | Finals H2 | district 4-4A | |
Shot Put | |||||
30-0 | Callie Burrow | 3rd | Finals H2 | district 4-4A | |
28-10 | SB | Lily Bowles | 1st | Finals H1 | district 4-4A |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.59 | Gilbert Dutchover | 3rd | Finals H6 | district 4-4A | |
11.59 | SB | Jayvn Morales | 4th | Finals H6 | district 4-4A |
11.93 | SB | Nicholas Baca | 1st | Finals H3 | district 4-4A |
12.24 | Connor Villalpondo | 3rd | Finals H3 | district 4-4A | |
12.45 | SB | James Torrez | 3rd | Finals H2 | district 4-4A |
12.61 | Aaron Garcia | 7th | Finals H4 | district 4-4A | |
12.77 | Elias Ramirez | 6th | Finals H2 | district 4-4A | |
13.27 | SB | Adrian Vega | 3rd | Finals H1 | district 4-4A |
200 Meter Dash | |||||
23.74 | Connor Downs | 3rd | Finals H7 | district 4-4A | |
24.68 | Jayvn Morales | 5th | Finals H7 | district 4-4A | |
25.01 | SB | Nicholas Baca | 1st | Finals H3 | district 4-4A |
25.39 | SB | Aaron Garcia | 3rd | Finals H3 | district 4-4A |
25.68 | SB | Elias Ramirez | 1st | Finals H2 | district 4-4A |
25.76 | SB | Frank Marquez | 1st | Finals H1 | district 4-4A |
27.08 | SB | Max Kirk | 4th | Finals H1 | district 4-4A |
27.42 | SB | Adrian Vega | 5th | Finals H1 | district 4-4A |
400 Meter Dash | |||||
53.86 | Jose Madrid | 4th | Finals H5 | district 4-4A | |
54.00 | Nate Stone | 5th | Finals H5 | district 4-4A | |
58.64 | SB | Nicholas Baca | 3rd | Finals H3 | district 4-4A |
1:00.99 | Dominic Chavez | 1st | Finals H2 | district 4-4A | |
1:02.50 | SB | Jacob Delacerda | 2nd | Finals H2 | district 4-4A |
1:04.21 | SB | Max Kirk | 5th | Finals H2 | district 4-4A |
1:05.05 | SB | Josh Delacerda | 6th | Finals H2 | district 4-4A |
1:06.21 | SB | Layton Victor | 2nd | Finals H1 | district 4-4A |
1:10.48 | Isaac Cepeda | 3rd | Finals H1 | district 4-4A | |
800 Meter Run | |||||
2:29.65 | SB | Max Kirk | 2nd | Finals H1 | district 4-4A |
2:31.93 | SB | Layton Victor | 5th | Finals H1 | district 4-4A |
2:42.31 | SB | Isaac Cepeda | 8th | Finals H1 | district 4-4A |
1600 Meter Run | |||||
5:34.54 | SB | Ben Macias | 8th | Finals H1 | district 4-4A |
5:41.77 | Michael Young | 11th | Finals H1 | district 4-4A | |
5:42.09 | SB | Daniel Montoya | 12th | Finals H1 | district 4-4A |
6:23.13 | Bani Vallejo | 19th | Finals H1 | district 4-4A | |
3200 Meter Run | |||||
12:06.20 | SB | Ben Macias | 8th | Finals H1 | district 4-4A |
12:08.94 | Michael Young | 9th | Finals H1 | district 4-4A | |
12:33.40 | SB | Daniel Montoya | 12th | Finals H1 | district 4-4A |
13:47.51 | Bani Vallejo | 14th | Finals H1 | district 4-4A | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.13 | SB | Cael Alderete | 2nd | Finals H2 | district 4-4A |
19.94 | SB | Jacob Delacerda | 1st | Finals H1 | district 4-4A |
21.28 | Josh Delacerda | 2nd | Finals H1 | district 4-4A | |
28.32 | SB | Frank Marquez | 3rd | Finals H1 | district 4-4A |
300 Meter Hurdles | |||||
41.95 | SB | Cael Alderete | 2nd | Finals H2 | district 4-4A |
47.94 | SB | Frank Marquez | 2nd | Finals H1 | district 4-4A |
48.41 | Elias Ramirez | 3rd | Finals H1 | district 4-4A | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.38 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | district 4-4A |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.02 | Relay Team | 4th | Finals H1 | district 4-4A | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:40.25 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | district 4-4A |
Sprint Medley Relay | |||||
4:05.81 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | district 4-4A |
Long Jump | |||||
18-4.25 | Gilbert Dutchover | 6th | Finals H1 | district 4-4A | |
16-8.5 | Elias Ramirez | 12th | Finals H1 | district 4-4A | |
16-8.5 | SB | Frank Marquez | 13th | Finals H1 | district 4-4A |
16-8 | Nicholas Baca | 14th | Finals H1 | district 4-4A | |
Triple Jump | |||||
40-8 | SB | Cael Alderete | 1st | Finals H1 | district 4-4A |
34-1.5 | SB | Nick Fox | 7th | Finals H1 | district 4-4A |
32-7 | Adrian Vega | 9th | Finals H1 | district 4-4A | |
Pole Vault | |||||
13-0 | Connor Downs | 3rd | Finals H1 | district 4-4A | |
Discus | |||||
129-1 | Hunter Beene | 2nd | Finals H2 | district 4-4A | |
Javelin | |||||
137-10 | Austin Eldridge | 6th | Finals H1 | district 4-4A | |
Shot Put | |||||
38-8.5 | Hunter Beene | 7th | Finals H2 | district 4-4A | |
35-7 | Jacob Smith | 3rd | Finals H1 | district 4-4A | |
35-4 | SB | Connor Villalpondo | 4th | Finals H1 | district 4-4A |