Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jonah Vigil 11 Taos Municipal 11.32
2 Shawn Roybal 12 St Michael's 11.58
3 Theodore Goujon 12 Santa Fe 11.71
4 Brandon Chavez 12 Silver 11.84
5 Osman Pacheco 10 Capital 11.98
6 Ahbedoh White Eagle 11 ATC School 12.05
7 Jacob Lash 12 Belen 12.17
8 Dalton Tibbs 12 Belen 12.19
9 Matt Morgan 12 Santa Fe Indian 12.43
10 Syed Qasim 12 Cottonwood Classic Prep 12.44
11 Frankie Ortiz 12 Mesa Vista 12.47
12 Adam Helmick 12 Cottonwood Classic Prep 12.51
13 Michael Waring 10 St Michael's 12.55
14 Harrison Trainor 12 Santa Fe Prep 12.57
14 Luke Stein 11 Santa Fe Prep 12.57
16 Trey Jameson 11 Silver 12.59
17 Luke Padilla 9 Capital 12.60
18 Musah Doumbia 11 Robertson 12.61
19 Zack Palmer 12 Cottonwood Classic Prep 12.65
20 Kevin Garcia 9 Santa Fe 12.66
21 Ricky Sandoval 11 Pojoaque Valley 12.76
22 Rocky Diaz 12 Silver 12.81
23 Francisco Miranda 12 Capital 12.85
24 Manuel Vargas 9 Capital 12.86
25 Jacob Rivera 10 Silver 13.02
26 Caleb Jaramillo 12 Cottonwood Classic Prep 13.03
27 Jesus Moreno 12 Espanola Valley 13.04
28 Missael Hermosillo 9 Taos Municipal 13.05
28 Joshua Martinez 10 Taos Municipal 13.05
30 Rico Gurule 10 St Michael's 13.14
31 Alejandro Abeyta 9 Taos Municipal 13.23
31 Ethan Sena 12 Santa Fe 13.23
33 Wyatt Wallace 10 Belen 13.30
33 Luke Kastendieck 11 St Michael's 13.30
35 Isaiah Sam 9 Laguna Acoma 13.32
36 Faveion Martinez 10 Espanola Valley 13.38
37 Ben Lujan 12 Pojoaque Valley 13.46
38 Devonn Leyba Holmes 9 Pojoaque Valley 13.47
39 John Allison 9 Santa Fe Prep 13.67
40 Michael Heydorn 12 Espanola Valley 13.95
41 George Garcia 9 Belen 14.26
42 Ty Sarracino 10 Laguna Acoma 14.42
43 Billy Chang 9 Robertson 14.54
44 Caleb Cox 9 Oak Grove 14.63
45 Yeabsira Gilbert 10 ATC School 14.91
46 Michael Apodaca 9 Pojoaque Valley 15.24
47 Jose Perez 10 Espanola Valley 16.44
Andrew Corley 12 Laguna Acoma SCR
Alonzo Corley 8 Laguna Acoma SCR
Jaquan Garcia 12 Santa Fe Indian SCR
Terrell Toledo 11 Santa Fe Indian SCR
Julian Martinez 9 Santa Fe Indian SCR
Jonas Foutz 9 ATC School SCR
Moujeeb Sassila 10 ATC School SCR
River Edwards 11 Santa Fe SCR
Jaiden Varner 9 Santa Fe SCR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brandon Chavez 12 Silver 22.52
2 River Edwards 11 Santa Fe 22.97
3 Shawn Roybal 12 St Michael's 23.02
4 Ahbedoh White Eagle 11 ATC School 23.53
5 John Olivas 12 Taos Municipal 23.56
6 Hayden Lee 11 St Michael's 23.84
7 Osman Pacheco 10 Capital 23.90
8 Michael Waring 10 St Michael's 24.27
9 Isaiah Duran 10 Pojoaque Valley 24.35
10 Matt Morgan 12 Santa Fe Indian 24.43
11 Jacob Rivera 10 Silver 24.47
12 Carlos Rivas 9 Santa Fe 24.61
13 James Flores 12 Silver 24.83
14 Benno Flores 9 Taos Municipal 24.92
15 DanielRay Roybal 9 Capital 25.01
16 Jesus Moreno 12 Espanola Valley 25.14
17 Sebastian Pearson-Kramer 11 Desert Academy 25.36
18 Jaquan Garcia 12 Santa Fe Indian 25.53
19 Zack Palmer 12 Cottonwood Classic Prep 25.55
20 Emmanuel Asprodites 10 St Michael's 25.63
21 Marc Riley 12 Santa Fe Indian 25.64
22 Fabian Valdez 10 Robertson 25.65
23 Michael Heydorn 12 Espanola Valley 25.77
24 Ben Lujan 12 Pojoaque Valley 25.82
25 Wyatt Wallace 10 Belen 26.12
26 Isaiah Sam 9 Laguna Acoma 26.15
27 Kitai Dawson 10 Cottonwood Classic Prep 26.16
28 Conor Kenny 12 Cottonwood Classic Prep 26.33
29 John Allison 9 Santa Fe Prep 26.57
30 Julian Martinez 9 Santa Fe Indian 26.90
31 Dylan Gonzales 10 Belen 27.21
32 Adan Lopez 9 Belen 27.63
33 Jeff Martinez 9 Pojoaque Valley 27.91
34 Bradley Nantz 10 Santa Fe 28.22
35 Caleb Cox 9 Oak Grove 28.53
36 Isaiah Lopez 9 Belen 30.62
37 Thomas Moore 11 ATC School 30.93
38 Ben Rockstroh 9 ATC School 31.85
Billy Chang 9 Robertson SCR
Jonah Baca 12 Santa Fe SCR
Lucas McNatt 12 Capital SCR
Darren Abeyta 12 Taos Municipal SCR
Ely Elicio 12 Capital SCR
Sam Cooper 9 Santa Fe Prep SCR
Elias Geisler 12 Desert Academy SCR
Damian Browne 12 Desert Academy SCR
Jose Perez 10 Espanola Valley SCR
Ryan Harvey 11 Desert Academy SCR
Chavez Joshua 9 Pojoaque Valley SCR
Alex Marquez 11 Silver SCR
Frankie Ortiz 12 Mesa Vista SCR
Alonzo Corley 8 Laguna Acoma SCR
Syed Qasim 12 Cottonwood Classic Prep SCR
Nathaniel Martinez 10 Taos Municipal SCR
Gabriel Quintana 10 Espanola Valley SCR
Jose Zapata 10 ATC School SCR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brandon Chavez 12 Silver 48.50
2 Tonati Aparicio-Blythe 12 Robertson 51.79
3 Benno Flores 9 Taos Municipal 52.72
4 Jonathan Garcia 11 Taos Municipal 53.64
5 Doniven Gallegos 12 Belen 53.82
6 Adrian Rodriguez 11 Taos Municipal 53.84
7 Jakob Kaare-Rasmussen 11 Desert Academy 53.92
8 Daniel Gruszka Silver 54.14
9 Terrell Toledo 11 Santa Fe Indian 56.73
10 T.J. Martinez 10 Silver 56.82
11 Mark Allen Santa Fe 57.64
12 Leo Rodriquez Silver 57.97
13 Damian Browne 12 Desert Academy 58.09
14 Averey Marquez 12 Cottonwood Classic Prep 58.30
15 Zachary Schmidt 10 Robertson 58.95
15 Colin Russel 12 Taos Municipal 58.95
17 Elias Geisler 12 Desert Academy 59.01
18 Jared Elicio 9 Capital 59.31
19 Angel Mata 11 Capital 59.70
20 Kitai Dawson 10 Cottonwood Classic Prep 59.83
21 Isaiah Sam 9 Laguna Acoma 59.84
22 Jake Rockwood 9 St Michael's 59.88
23 Andrew Foster 10 Belen 59.96
24 Matthew Tafoya 10 Cottonwood Classic Prep 1:00.41
25 Angel McEncroe 8 ATC School 1:00.44
26 Jackson Cary 11 Santa Fe 1:00.51
27 Julian Martinez 9 Santa Fe Indian 1:00.52
28 Conor Kenny 12 Cottonwood Classic Prep 1:01.31
29 Luca Pacheco 10 Santa Fe 1:01.61
30 Cordell Sam 10 Robertson 1:01.83
31 Marcus Concho 9 Santa Fe Indian 1:02.61
32 Devin Ritschel 12 St Michael's 1:02.81
33 Per Olson 11 Santa Fe Prep 1:03.77
34 Chris Blea 12 St Michael's 1:03.91
35 Jonathan Snell 8 Santa Fe Prep 1:04.26
35 Julian Gonzales 9 Santa Fe Prep 1:04.26
37 Harry Browning 8 Santa Fe Prep 1:04.83
38 Adan Lopez 9 Belen 1:05.26
38 Faveion Martinez 10 Espanola Valley 1:05.26
40 Isaiah Zunic 9 Oak Grove 1:06.10
41 Jonathan White Eagle 9 Pojoaque Valley 1:07.37
42 Michael Apodaca 9 Pojoaque Valley 1:08.88
43 Yeabsira Gilbert 10 ATC School 1:09.17
44 Brandon Gomez Carrillo 9 ATC School 1:09.82
44 Judas Poncho 8 Laguna Acoma 1:09.82
46 Michael White Eagle 11 Pojoaque Valley 1:11.42
47 Edward Sanchez 10 Belen 1:12.67
48 Estevan Membreno 9 Espanola Valley 1:14.47
Frankie Ortiz 12 Mesa Vista SCR
Krystopher Montano 9 ATC School SCR
Xavier Chavez 12 Capital SCR
Francisco Vega 11 Capital SCR
Sebastian Pearson-Kramer 11 Desert Academy SCR
Evan Kluck 8 Santa Fe SCR
Thomas Lucero 12 Santa Fe Indian SCR
Jeff Martinez 9 Pojoaque Valley SCR
Graham Gesten 12 St Michael's SCR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alejandro Salazar 12 Taos Municipal 2:03.07
2 Tyler Gibson 12 Cottonwood Classic Prep 2:04.26
3 Tonati Aparicio-Blythe 12 Robertson 2:07.77
4 Abdul Khweiss 9 Taos Municipal 2:08.94
5 Adrian Veruete 11 St Michael's 2:13.63
6 Christopher Humetewa 9 Santa Fe Indian 2:15.91
7 Dillon Goodwin 9 St Michael's 2:16.08
8 Eddie Rodriguez 9 Cottonwood Classic Prep 2:16.99
9 Zack Hall 9 Pojoaque Valley 2:18.67
10 Pablo Archuleta 12 Taos Municipal 2:22.52
11 Marcus Concho 9 Santa Fe Indian 2:22.78
12 Isaiah Probst 9 Robertson 2:23.50
12 Jesus Perez 9 Santa Fe 2:23.50
14 Joshua Abeyta 9 Santa Fe Prep 2:24.59
15 Justin Howey 9 Cottonwood Classic Prep 2:24.81
16 Deion Lukee 12 Laguna Acoma 2:26.99
17 Derek Capitan 12 Laguna Acoma 2:30.54
18 Giovanni Martinez 12 Cottonwood Classic Prep 2:31.97
19 Kevin Furry 11 St Michael's 2:33.77
20 Abram Rosales 11 Capital 2:35.20
21 Aiverson Carmona 10 Capital 2:36.51
22 Nicholas Rogers 10 ATC School 2:38.72
23 Donovan Lujan 10 Pojoaque Valley 2:40.04
24 Owen Macfarlane 9 Santa Fe Prep 2:40.92
25 Harry Browning 8 Santa Fe Prep 2:41.08
26 Ben Wilson 10 ATC School 2:42.96
27 Eamon Benslama McKinley 11 ATC School 2:45.85
28 Max Aufrichtig 9 Santa Fe Prep 2:51.68
29 Ajay Bhakta 12 Santa Fe 2:52.32
30 Axel Ramirez 9 Capital 3:03.55
Tony Maloof 10 Capital SCR
Brian Gollas 12 Mesa Vista SCR
Justin Woodly 10 Robertson SCR
Tyrel Riley 12 Laguna Acoma SCR
Brock McKinney 11 Santa Fe SCR
Cale Pilgreen 10 Oak Grove SCR
Daylon Garcia 12 Espanola Valley SCR
Gabriel Lopez 12 Santa Fe SCR
Armando Varela 10 Belen SCR
Mason Nichols 8 ATC School SCR
Thomas Lucero 12 Santa Fe Indian SCR
Jakob Kaare-Rasmussen 11 Desert Academy SCR
Estevan Sanchez 9 Belen SCR
Josh Valdez 11 Robertson SCR
Everett Tester 10 Silver SCR
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Gibson 12 Cottonwood Classic Prep 4:45.64
2 Justin Angel 11 St Michael's 4:52.47
3 John Hall 11 Pojoaque Valley 4:55.16
4 Justin Howey 9 Cottonwood Classic Prep 5:06.89
5 Christopher Humetewa 9 Santa Fe Indian 5:08.37
6 Brian Gollas 12 Mesa Vista 5:11.24
7 Brock McKinney 11 Santa Fe 5:12.91
8 Everett Tester 10 Silver 5:14.65
9 Thomas Lucero 12 Santa Fe Indian 5:17.75
10 Zack Hall 9 Pojoaque Valley 5:21.51
11 Jesus Perez 9 Santa Fe 5:22.51
12 Eddie Duran 9 Taos Municipal 5:23.22
13 Joshua Abeyta 9 Santa Fe Prep 5:23.25
14 Deion Lukee 12 Laguna Acoma 5:24.56
15 Griffin Rutherford 10 Santa Fe Prep 5:29.06
16 Justin Woodly 10 Robertson 5:30.33
17 Cade Martin 9 Cottonwood Classic Prep 5:33.13
18 Jake Blatchford 11 Cottonwood Classic Prep 5:33.17
19 Adrian Aragon 9 Capital 5:33.48
20 Dillon Goodwin 9 St Michael's 5:38.54
21 Derek Capitan 12 Laguna Acoma 5:41.37
22 Dylan Canney 11 ATC School 5:47.10
23 Aiverson Carmona 10 Capital 5:48.24
24 Abram Rosales 11 Capital 5:50.50
25 Isaiah Zunic 9 Oak Grove 5:52.20
26 Odin Frostad 10 ATC School 5:57.54
27 Cale Pilgreen 10 Oak Grove 5:58.11
28 Donovan Lujan 10 Pojoaque Valley 6:05.22
29 Jose Lain-Straus 8 Santa Fe Prep 6:07.49
30 Parker McMillian 10 Silver 6:10.49
31 Zachary Schmidt 10 Robertson 6:21.05
32 Anderson Kurth 9 Santa Fe Prep 6:25.27
33 Axel Ramirez 9 Capital 6:37.70
Oscar Garcia 12 Santa Fe SCR
Justin Sanchez 10 St Michael's SCR
Isaiah Probst 9 Robertson SCR
Tyrel Riley 12 Laguna Acoma SCR
Zack Trujillo 11 Taos Municipal SCR
Joseph Trujillo 10 Taos Municipal SCR
Armando Varela 10 Belen SCR
Eli Seward 11 St Michael's SCR
Estevan Sanchez 9 Belen SCR
Juan Branch 9 Espanola Valley SCR
Josh Valdez 11 Robertson SCR
Bradley Moffett 12 Santa Fe SCR
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Christopher Humetewa 9 Santa Fe Indian 11:00.07
2 Brian Gollas 12 Mesa Vista 11:06.37
3 Cade Martin 9 Cottonwood Classic Prep 11:10.73
4 Eddie Rodriguez 9 Cottonwood Classic Prep 11:15.33
5 Rowan Kinney 11 Taos Municipal 11:15.91
6 Deion Lukee 12 Laguna Acoma 11:17.14
7 Justin Woodly 10 Robertson 11:17.60
8 Juan Branch 9 Espanola Valley 11:33.27
9 Griffin Rutherford 10 Santa Fe Prep 11:40.08
10 Derek Capitan 12 Laguna Acoma 11:45.57
11 Pablo Archuleta 12 Taos Municipal 12:01.79
12 Jake Blatchford 11 Cottonwood Classic Prep 12:04.14
13 Aiverson Carmona 10 Capital 12:04.70
14 Cale Pilgreen 10 Oak Grove 12:05.50
15 Julian Gonzales 9 Santa Fe Prep 12:15.49
16 Odin Frostad 10 ATC School 12:31.84
17 Krish Bhakta 9 Santa Fe Prep 12:34.71
18 Oscar Garcia 12 Santa Fe 12:34.99
19 Zachary Jeantete 8 Cottonwood Classic Prep 12:46.28
20 Parker McMillian 10 Silver 12:46.54
21 Jose Lain-Straus 8 Santa Fe Prep 12:58.57
Jakob Warniment 9 ATC School SCR
Joey Fernandez 12 St Michael's SCR
Josh Valdez 11 Robertson SCR
Xavier Chavez 12 Capital SCR
Isaiah Probst 9 Robertson SCR
Tony Maloof 10 Capital SCR
Gabriel Lopez 12 Santa Fe SCR
Eli Seward 11 St Michael's SCR
Tyrel Riley 12 Laguna Acoma SCR
Wesley Stenberg 11 St Michael's SCR
John Hall 11 Pojoaque Valley SCR
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alejandro Salazar 12 Taos Municipal 17.79
2 Marc Riley 12 Santa Fe Indian 18.13
3 Chandler Veal 12 Cottonwood Classic Prep 18.32
4 Van Leeson 12 Santa Fe Prep 19.12
5 William Wiebe 12 Santa Fe 19.34
6 Tomoki Sano 10 Cottonwood Classic Prep 19.62
7 Elijah Gonzales 11 Santa Fe 20.39
8 Isaac Aldana 9 ATC School 20.83
9 Joel Rodriguez 9 Santa Fe 21.03
10 Levi Gessler Santa Fe 21.45
11 Faveion Martinez 10 Espanola Valley 21.55
12 Jeff Martinez 9 Pojoaque Valley 21.73
13 Justice Colfax 12 Santa Fe Prep 21.99
14 Josiah Duke 9 Taos Municipal 22.09
15 Harlan Simard-Halm 9 Santa Fe Prep 23.26
Sam Baca 12 St Michael's SCR
Jacaobo Estrada 10 Robertson SCR
Chavez Joshua 9 Pojoaque Valley SCR
Nathaniel Lucero 11 Silver DQ
Arjay Ortiz 12 Robertson SCR
Lucas Martinez 9 Robertson SCR
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Arjay Ortiz 12 Robertson 40.03
2 Stephen Cross Silver 40.39
3 Marc Riley 12 Santa Fe Indian 43.04
4 Nathaniel Lucero 11 Silver 43.24
5 Sebastian Alcaraz 11 St Michael's 43.30
6 William Wiebe 12 Santa Fe 45.41
7 Cole Ferguson 11 ATC School 45.51
8 Chandler Veal 12 Cottonwood Classic Prep 46.08
9 Elijah Gonzales 11 Santa Fe 46.37
10 Van Leeson 12 Santa Fe Prep 46.76
11 Joel Rodriguez 9 Santa Fe 48.47
12 Levi Gessler Santa Fe 49.64
13 Tomoki Sano 10 Cottonwood Classic Prep 50.05
14 Jesiah Martinez 12 Pojoaque Valley 52.26
15 Harlan Simard-Halm 9 Santa Fe Prep 52.62
16 Josiah Duke 9 Taos Municipal 53.48
17 Isaac Aldana 9 ATC School 53.80
18 Joel Fuentas 9 Robertson 1:02.34
Lucas Martinez 9 Robertson SCR
Justice Colfax 12 Santa Fe Prep SCR
Sam Baca 12 St Michael's SCR
Jacaobo Estrada 10 Robertson SCR
Ely Elicio 12 Capital SCR
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St Michael's 45.49
Shawn RoybalLuke KastendieckSebastian AlcarazMichael Waring
2 Capital 45.93
Lucas McNattFrancisco MirandaLuke PadillaOsman Pacheco
3 Silver 46.13
Trey JamesonRocky DiazStephen CrossDarren Salazar
4 Taos Municipal 46.63
Nathaniel MartinezJonathan GarciaMissael HermosilloJustin Good
5 Santa Fe 47.18
River EdwardsKevin GarciaCarlos RivasTheodore Goujon
6 Pojoaque Valley 47.61
Isaiah DuranDevonn Leyba HolmesJesiah MartinezRicky Sandoval
7 ATC School 47.84
Josh MaciasAhbedoh White EagleChase SullivanIan Apodaca
8 Espanola Valley 49.28
Michael HeydornJose PerezFaveion MartinezJesus Moreno
9 Belen 49.50
Anthony RoybalDylan GonzalesEdgardo RodriguezDiego Casillas
10 Robertson 51.48
Jonah OrtizAlexander RomeroFabian ValdezMusah Doumbia
11 Santa Fe Prep 53.16
Joshua AbeytaPer OlsonGriffin RutherfordJohn Allison
Cottonwood Classic Prep DQ
Caleb JaramilloAdam HelmickZack PalmerAlex Ortiz
Laguna Acoma SCR
Isaiah SamAndrew GarciaTy SarracinoAlonzo Corley
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St Michael's 1:36.89
Luke KastendieckRico GuruleSebastian AlcarazMichael Waring
2 Capital 1:37.29
Osman PachecoFrancisco MirandaLuke PadillaLucas McNatt
3 Taos Municipal 1:37.93
John EsquibelNathaniel MartinezMissael HermosilloJustin Good
4 ATC School 1:39.43
Chase SullivanCole FergusonIan ApodacaJosh Macias
5 Pojoaque Valley 1:39.79
Isaiah DuranSebastian RubioJesiah MartinezRicky Sandoval
6 Belen 1:40.67
Anthony RoybalAdrian RodriguezEdgardo RodriguezDiego Casillas
7 Silver 1:42.49
Trey JamesonDarren SalazarAlex MarquezStephen Cross
8 Espanola Valley 1:51.27
Michael HeydornJose PerezFaveion MartinezJesus Moreno
9 Robertson 1:51.43
Brandon LarranagaTJ TrujilloDeleon RodriguezTonati Aparicio-Blythe
10 Santa Fe 1:56.27
Kevin GarciaCarlos RivasJoaquin CorrizJoel Rodriguez
11 Santa Fe Prep 2:02.04
Santiago HughesLiam BadgerOwen MacfarlaneJonathan Snell
Laguna Acoma SCR
Andrew CorleyAndrew GarciaJudas PonchoTy Sarracino
Cottonwood Classic Prep DQ
Caleb JaramilloSyed QasimAlex OrtizMason Roberts
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Silver 3:30.58
Stephen CrossDaniel GruszkaT.J. MartinezBrandon Chavez
2 Taos Municipal 3:32.29
Alejandro SalazarJonathan GarciaJohn EsquibelAbdul Khweiss
3 Santa Fe Prep 3:37.33
Harrison TrainorLuke SteinSean ColesSam Sparks
4 Cottonwood Classic Prep 3:44.62
Adam HelmickAlex OrtizMason RobertsAverey Marquez
5 Belen 3:47.14
Anthony RoybalEdgardo RodriguezAdrian RodriguezAndrew Foster
6 ATC School 3:52.28
Ian ApodacaJaaziel SalazarCole FergusonJosh Macias
7 Pojoaque Valley 3:55.01
Sebastian RubioSantiago RomeroZack HallJohn Hall
8 Santa Fe 3:56.58
Elijah GonzalesJackson CaryNoah SarkissianMark Allen
9 St Michael's 4:05.52
Emmanuel AsproditesJake RockwoodChris BleaGraham Gesten
10 Robertson 4:34.72
Billy ChangZachary SchmidtFabian ValdezIsaiah Probst
Desert Academy SCR
Sebastian Pearson-KramerDamian BrowneRyan HarveyJakob Kaare-Rasmussen
Capital SCR
Jared ElicioIsaiah BaldonadoFrancisco VegaEly Elicio
Varsity Boys 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St Michael's 3:46.11
Shawn RoybalHayden LeeSebastian AlcarazJustice Johnson
2 Santa Fe 3:50.78
River EdwardsKevin GarciaTheodore GoujonBradley Moffett
3 Cottonwood Classic Prep 3:53.41
Adam HelmickCaleb JaramilloAlex OrtizTyler Gibson
4 Silver 4:02.18
Michael HernandezJacob RiveraJames FloresOscar Lopez
5 Desert Academy 4:03.76
Sebastian Pearson-KramerRyan HarveyDamian BrowneJakob Kaare-Rasmussen
6 Robertson 4:10.49
John FernandezNicholas ApodacaZachary SchmidtFabian Valdez
7 ATC School 4:14.64
Josh MaciasChase SullivanGonzalo ReyesLukas Olausson
8 Pojoaque Valley 4:15.12
Chavez JoshuaBen LujanIsaiah DuranSantiago Romero
9 Taos Municipal 4:17.60
Joshua MartinezAlejandro AbeytaColin RusselEddie Duran
10 Capital 4:26.23
Manuel VargasIsaiah BaldonadoAngel MataAdrian Aragon
11 Santa Fe Prep 4:42.49
Harlan Simard-HalmSantiago HughesSam CooperKrish Bhakta
Belen SCR
Dalton TibbsAdrian RodriguezJacob LashDoniven Gallegos
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake Tetrault 12 St Michael's 44-11.00
2 Nicolas Martinez 12 Espanola Valley 42-05.00
3 Dominic Lopez 11 Taos Municipal 40-03.00
4 Miguel Arrellano 12 St Michael's 37-11.00
5 Matt Kennedy 12 Silver 37-08.00
6 Ceasar Granados 12 Capital 37-03.00
7 Julian Sanchez 9 Capital 36-10.50
8 James Sierra-Hernandez 11 Silver 36-07.50
9 Brayan Chiquito 10 Pojoaque Valley 34-08.50
10 Christopher Brewer 11 ATC School 34-08.00
11 Luciano Cerletti 11 St Michael's 34-06.00
12 Alex Aguino 12 Santa Fe Indian 34-02.00
13 Chad Lucero 10 Laguna Acoma 34-00.00
13 Chris Cruz 11 Silver 34-00.00
15 Zack Palmer 12 Cottonwood Classic Prep 33-11.00
16 Gabriel Quintana 10 Espanola Valley 33-04.00
17 Gregory Martinez 9 Robertson 32-03.00
18 Jonathan White Eagle 9 Pojoaque Valley 32-02.50
19 Michael Alvarez Silver 31-11.00
20 Michael Spraggs 11 Belen 31-06.50
21 Rogelio Cruz 10 Capital 31-04.50
22 Adrian Balderramos 11 St Michael's 31-04.00
23 Alfredo Damian-Martinez 12 ATC School 31-00.00
24 Aidan Gonzales-Rogers 9 Belen 30-11.00
24 Nimkhees White Eagle 9 ATC School 30-11.00
26 Joel Fuentas 9 Robertson 30-10.00
27 Jacob Damian Martinez 10 ATC School 30-03.00
28 Andrew Garcia 9 Laguna Acoma 30-01.00
29 Andrew Foster 10 Belen 29-02.00
30 Brandon Lujan 12 Espanola Valley 28-10.00
31 Austin Johnson 10 Belen 28-02.50
32 Max Meadowcroft 9 Taos Municipal 28-00.00
32 Ty Sarracino 10 Laguna Acoma 28-00.00
32 Michael White Eagle 11 Pojoaque Valley 28-00.00
35 Alex Totman 10 Taos Municipal 27-07.00
36 Nashone Yazzie 11 Santa Fe Indian 26-10.00
37 Nate Chavez 12 Cottonwood Classic Prep 26-04.50
38 Michael Lucero 10 Robertson 26-02.50
39 Gerald Lee 9 Santa Fe 26-00.00
40 Jeramiah Castaneda 9 Pojoaque Valley 24-05.00
41 Emmanuel Ohiri 11 Cottonwood Classic Prep 24-04.00
42 Nicholas Apodaca 10 Robertson 23-09.50
43 Liam Badger 9 Santa Fe Prep 23-03.00
44 Miguel Valencia 9 Capital 22-09.00
45 Jaiden Varner 9 Santa Fe 22-02.00
46 Giovanni Martinez 12 Cottonwood Classic Prep 20-02.00
47 Dylan Tapia Santa Fe 19-04.00
48 Isaac Chavez 9 Taos Municipal 19-03.50
49 Xavier Yahnozha 9 Laguna Acoma 11-09.00
Nicholas(Nicky) Perillo 12 Santa Fe Prep SCR
Dakota Bullcoming 10 Espanola Valley SCR
Tilman Conway 10 Santa Fe SCR
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Diego Casillas 11 Belen 145-05
2 Chris Cruz 11 Silver 134-05
3 Justin Good 11 Taos Municipal 117-11
4 Jake Tetrault 12 St Michael's 115-00
5 Michael Alvarez Silver 112-08
6 Christopher Brewer 11 ATC School 106-04
7 Julian Sanchez 9 Capital 100-00
8 Jaden Mifsud 10 St Michael's 98-00
9 James Sierra-Hernandez 11 Silver 97-05
10 Jordan Maes 12 Capital 97-02
11 Ceasar Granados 12 Capital 96-05
12 Nicolas Martinez 12 Espanola Valley 92-05
13 Chad Lucero 10 Laguna Acoma 89-01
14 Dakota Bullcoming 10 Espanola Valley 87-07
15 Brandon Lujan 12 Espanola Valley 87-02
16 Don Temple 11 Silver 86-10
17 Seth Temple 10 St Michael's 85-00
18 Brayan Chiquito 10 Pojoaque Valley 82-00
19 Jason Veo 11 Taos Municipal 81-07
20 Andrew Garcia 9 Laguna Acoma 81-06
21 Alejandro Gonzales 10 Taos Municipal 79-08
22 Michael Spraggs 11 Belen 78-07
23 Andrew Foster 10 Belen 78-03
24 Alfredo Damian-Martinez 12 ATC School 77-03
25 Michael Lucero 10 Robertson 76-08
26 Emmanuel Ohiri 11 Cottonwood Classic Prep 74-09
27 Alex Aguino 12 Santa Fe Indian 73-09
28 Dylan Tapia Santa Fe 73-02
29 Nashone Yazzie 11 Santa Fe Indian 73-00
30 Matthew Dodson 9 ATC School 71-06
31 Gerald Lee 9 Santa Fe 70-02
32 Gabriel Quintana 10 Espanola Valley 69-08
33 Luke Stein 11 Santa Fe Prep 67-05
34 Nate Chavez 12 Cottonwood Classic Prep 67-00
35 Michael White Eagle 11 Pojoaque Valley 65-07
36 Giovanni Martinez 12 Cottonwood Classic Prep 61-06
37 Alex Totman 10 Taos Municipal 61-00
38 Javin Lujan 9 Pojoaque Valley 55-06
39 Caleb Cox 9 Oak Grove 52-08
40 Sam Chavez 9 Cottonwood Classic Prep 51-00
41 Nicholas Apodaca 10 Robertson 50-06
42 Aidan Gonzales-Rogers 9 Belen 50-04
43 Jaiden Varner 9 Santa Fe 49-04
44 Liam Badger 9 Santa Fe Prep 49-00
45 Alonzo Corley 8 Laguna Acoma 48-00
46 Jeramiah Castaneda 9 Pojoaque Valley 42-03
47 Xavier Yahnozha 9 Laguna Acoma 20-00
Miguel Arrellano 12 St Michael's SCR
Mackenzie Ebell 10 Robertson SCR
Myles Willis 11 ATC School SCR
Tilman Conway 10 Santa Fe SCR
Lucas McNatt 12 Capital SCR
Alexander Romero 10 Robertson SCR
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darren Salazar 12 Silver 168-02
2 Arjay Ortiz 12 Robertson 164-01
3 Nicholas(Nicky) Perillo 12 Santa Fe Prep 130-03
4 Jesus Tafoya Silver 123-07
5 Julian Sanchez 9 Capital 123-01
6 Justin Good 11 Taos Municipal 120-02
7 Don Temple 11 Silver 117-07
8 Mackenzie Ebell 10 Robertson 116-09
9 Seth Temple 10 St Michael's 116-04
10 Luke Stein 11 Santa Fe Prep 116-00
11 Alex Aguino 12 Santa Fe Indian 107-00
12 Frankie Hadley 10 Capital 106-08
13 Averey Marquez 12 Cottonwood Classic Prep 106-01
14 Dylan Gonzales 10 Belen 105-10
15 Adan Lopez 9 Belen 103-01
16 Max Meadowcroft 9 Taos Municipal 102-09
16 George Pachir 11 ATC School 102-09
18 Jordan Maes 12 Capital 102-07
19 Deleon Rodriguez 12 Robertson 99-05
20 Christopher Brewer 11 ATC School 98-00
21 Matt Morgan 12 Santa Fe Indian 95-05
22 Andrew Garcia 9 Laguna Acoma 94-09
23 Jacob Damian Martinez 10 ATC School 93-11
24 Andrew Foster 10 Belen 92-09
25 Rogelio Cruz 10 Capital 89-05
26 Nashone Yazzie 11 Santa Fe Indian 88-09
27 Tilman Conway 10 Santa Fe 87-05
28 Isaiah Lopez 9 Belen 81-10
29 Jeramiah Castaneda 9 Pojoaque Valley 72-11
30 Jason Veo 11 Taos Municipal 72-07
31 Brayan Chiquito 10 Pojoaque Valley 71-04
32 Alfredo Martinez 12 ATC School 70-06
33 Dylan Tapia Santa Fe 68-11
34 Gerald Lee 9 Santa Fe 59-05
35 Alejandro Gonzales 10 Taos Municipal 57-05
36 Ethan Sanchez 10 Cottonwood Classic Prep 55-07
37 Javin Lujan 9 Pojoaque Valley 47-11
Jonah Ortiz 11 Robertson SCR
Jonathan White Eagle 9 Pojoaque Valley SCR
Elijah Gonzales 11 Santa Fe SCR
Sarbjot Jessop 12 Santa Fe Prep SCR
Michael Archuleta 10 St Michael's SCR
Michael Waring 10 St Michael's SCR
Xavier Yahnozha 9 Laguna Acoma SCR
Joey Fernandez 12 St Michael's SCR
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Arjay Ortiz 12 Robertson 6-00.00
2 Johnathan Harris 11 Silver 5-10.00
3 Lincoln Barker 12 St Michael's 5-08.00
4 Darren Abeyta 12 Taos Municipal 5-08.00
5 Lucas McNatt 12 Capital 5-08.00
6 Marc Riley 12 Santa Fe Indian 5-04.00
7 Josh Kennedy 11 Silver 5-02.00
8 Devin Ritschel 12 St Michael's 5-00.00
8 Rico Gurule 10 St Michael's 5-00.00
8 Abdul Khweiss 9 Taos Municipal 5-00.00
8 Bradley Moffett 12 Santa Fe 5-00.00
Donovan Lujan 10 Pojoaque Valley NH
Matt Morgan 12 Santa Fe Indian SCR
Jonah Baca 12 Santa Fe SCR
Josiah Duke 9 Taos Municipal NH
Chris Blea 12 St Michael's NH
Teddy Gonzales 12 ATC School SCR
Manuel Vargas 9 Capital NH
Zack Hall 9 Pojoaque Valley NH
Brock McKinney 11 Santa Fe NH
Andrew Corley 12 Laguna Acoma NH
Josiah Ross Silver SCR
John Allison 9 Santa Fe Prep NH
Zachary Schmidt 10 Robertson NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Sena 12 Santa Fe 12-00.00
2 Matt Kennedy 12 Silver 11-06.00
2 Nathaniel Lucero 11 Silver 11-06.00
4 Jacob Padilla 12 ATC School 10-06.00
5 Luca Pacheco 10 Santa Fe 10-00.00
6 William Wiebe 12 Santa Fe 9-00.00
6 Estevan Maldonado Silver 9-00.00
Angel Polanco 9 Taos Municipal NH
Terrell Toledo 11 Santa Fe Indian SCR
Jaquan Garcia 12 Santa Fe Indian SCR
Francisco Vega 11 Capital SCR
Alex Totman 10 Taos Municipal NH
Andrew McEncroe 10 ATC School SCR
Teddy Gonzales 12 ATC School SCR
Jonathan Garcia 11 Taos Municipal SCR
Jesus Tafoya Silver SCR
Per Olson 11 Santa Fe Prep NH
TJ Trujillo 11 Robertson NH
Tony Maloof 10 Capital SCR
Deleon Rodriguez 12 Robertson NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shawn Roybal 12 St Michael's 20-05.00
2 Frankie Ortiz 12 Mesa Vista 19-09.00
3 Tonati Aparicio-Blythe 12 Robertson 19-04.00
4 Darren Abeyta 12 Taos Municipal 19-03.25
5 Sean Coles 11 Santa Fe Prep 19-02.25
6 Missael Hermosillo 9 Taos Municipal 19-01.25
7 Devonn Leyba Holmes 9 Pojoaque Valley 18-07.00
8 Isaiah Duran 10 Pojoaque Valley 18-01.50
9 Adrian Rodriguez 11 Taos Municipal 17-09.25
10 Joshua Martinez 10 Taos Municipal 17-07.50
11 Kevin Garcia 9 Santa Fe 17-05.25
12 Cole Ferguson 11 ATC School 17-03.75
13 Adrian Rodriguez 10 Belen 17-02.00
14 Ahbedoh White Eagle 11 ATC School 16-08.25
15 Ricky Sandoval 11 Pojoaque Valley 16-06.00
16 Ryan Harvey 11 Desert Academy 16-05.25
17 Anthony Roybal 9 Belen 16-04.50
18 Conor Kenny 12 Cottonwood Classic Prep 15-10.50
19 Jesiah Martinez 12 Pojoaque Valley 15-07.00
20 Julian Martinez 9 Santa Fe Indian 15-03.00
20 Caleb Cox 9 Oak Grove 15-03.00
22 Isaiah Baldonado 10 Capital 15-01.75
23 Jonathan Snell 8 Santa Fe Prep 15-01.50
24 Sam Cooper 9 Santa Fe Prep 14-10.25
25 Ethan Sanchez 10 Cottonwood Classic Prep 14-10.00
26 Ian Apodaca 9 ATC School 14-09.25
27 Isaiah Zunic 9 Oak Grove 14-08.75
28 Tomoki Sano 10 Cottonwood Classic Prep 14-08.00
29 Damian Browne 12 Desert Academy 14-07.00
30 Nicholas Apodaca 10 Robertson 13-11.50
31 Anderson Kurth 9 Santa Fe Prep 13-08.25
32 Aiden Martinez 10 Cottonwood Classic Prep 12-11.00
33 Judas Poncho 8 Laguna Acoma 12-10.00
34 Kyle Pienado 9 St Michael's 12-06.00
35 Ty Sarracino 10 Laguna Acoma 10-07.00
Jonah Baca 12 Santa Fe SCR
Cordell Sam 10 Robertson SCR
Thomas Lucero 12 Santa Fe Indian SCR
DanielRay Roybal 9 Capital SCR
Cale Pilgreen 10 Oak Grove SCR
Alex Marquez 11 Silver SCR
Carlos Rivas 9 Santa Fe SCR
Dalton Tibbs 12 Belen SCR
Angel Mata 11 Capital SCR
Stephen Cross Silver SCR
Trey Jameson 11 Silver SCR
Rico Gurule 10 St Michael's SCR
Vicente Guerrero 10 Capital SCR
Andrew Corley 12 Laguna Acoma SCR
Lincoln Barker 12 St Michael's SCR
Diego Valles Hernandez 10 ATC School SCR
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Marquez 11 Silver 42-02.50
2 Tonati Aparicio-Blythe 12 Robertson 41-07.00
3 Jonathan Garcia 11 Taos Municipal 38-08.00
4 Joshua Martinez 10 Taos Municipal 38-02.00
5 Sean Coles 11 Santa Fe Prep 37-10.50
6 Adrian Rodriguez 10 Belen 36-09.50
7 Josh Kennedy 11 Silver 36-08.00
8 Sebastian Alcaraz 11 St Michael's 36-02.50
9 Lincoln Barker 12 St Michael's 35-08.50
10 Devin Ritschel 12 St Michael's 34-08.00
11 Isaiah Baldonado 10 Capital 33-06.00
12 Angel Mata 11 Capital 30-05.00
13 Jake Rockwood 9 St Michael's 30-03.50
Isaiah Zunic 9 Oak Grove SCR
Arjay Ortiz 12 Robertson SCR
Andrew Corley 12 Laguna Acoma SCR
Diego Valles Hernandez 10 ATC School SCR
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Denali Burke Silver 13.13
2 Gelsay Siqueiros 11 Silver 13.30
3 Lauren Chafins 12 St Michael's 13.30
4 Taylor Lincoln 11 Santa Fe Prep 13.46
5 Marissa Blair 10 Belen 13.86
6 Alicia Quintana 9 Pojoaque Valley 13.87
7 Oliva King 10 Belen 13.92
8 Shadae Herrera-Robinson 10 Santa Fe 14.09
9 Jackie Jaggers 11 Taos Municipal 14.16
10 Margot Goler 12 Taos Municipal 14.22
11 Enrika Vigil 11 Taos Municipal 14.25
12 Flavia Wilging 9 Oak Grove 14.33
13 Zora Molina 8 Cottonwood Classic Prep 14.47
14 Margret Bailey 11 Silver 14.51
15 Jade Gutierrez 12 Silver 14.55
16 Breanna Gutierrez 12 Cottonwood Classic Prep 14.67
17 Jasmine Kie 11 Laguna Acoma 14.72
17 Makayla Baca 11 Capital 14.72
19 Sofia Gavin 12 Santa Fe 14.77
20 Gabriella Sanchez 12 Belen 14.78
21 Abrianna Griego 11 Mesa Vista 14.82
22 Athziry Ordonez 9 Capital 14.91
23 Savanna Glass 12 Cottonwood Classic Prep 15.02
24 Amiree Olivas 10 Taos Municipal 15.07
25 Rafaella Mark 9 Santa Fe Prep 15.11
26 Daisy Smith 10 St Michael's 15.18
27 Victoria Smith 12 Laguna Acoma 15.19
28 Ariel Mcconnell 10 Cottonwood Classic Prep 15.36
29 Samantha Marquez 12 Laguna Acoma 15.41
30 Amber Ortiz 11 Santa Fe Indian 15.51
31 Alyvia Hogan 10 Santa Fe 15.54
32 Daylyn Chavez 10 Robertson 15.69
33 Bianca Baca 10 Santa Fe 15.70
34 Shelby Howley Smith 9 ATC School 15.75
35 Dakota Sparks 9 Belen 15.82
36 Jadyn Romero 9 Robertson 15.87
37 Daphne Granados 11 Espanola Valley 15.92
38 Aubrey Exum Oak Grove 15.97
39 Angelique Martinez 9 Espanola Valley 16.02
40 Simone Edwards 10 St Michael's 16.04
41 Kiana Rivera 10 Pojoaque Valley 16.11
42 Iesha Coriz 9 Santa Fe Indian 16.15
43 Briana Leyba 11 Capital 16.38
44 Alanna DeAguero 9 Pojoaque Valley 16.53
45 Anna Romero 9 Pojoaque Valley 16.75
46 Xitlali Gonzalez 9 Robertson 16.78
47 Tonatcin Gonzalez 12 Robertson 16.81
48 Adamaris Baca 9 Espanola Valley 16.85
49 Lucia Rubio-Martinez 10 Desert Academy 16.91
50 Chloe Lieberman 10 St Michael's 17.18
51 Alexis Quintana 9 Espanola Valley 17.53
52 Deedee Jansen 9 Santa Fe Waldorf 19.03
Ivryanne Wright 10 Santa Fe Indian DNS
Valeria Cera 10 ATC School DNS
Britney Lovato 10 Santa Fe Indian DNS
Laila Bernardino 9 ATC School DNS
Mikayla Segura 9 Capital DNS
Chiara Gaio 10 Santa Fe Prep DNS
Eva Crocker 9 Santa Fe Waldorf DNS
Elaina Lussiez 8 Desert Academy DNS
Marie Blackwell 11 ATC School SCR
Darian Deutsawe 12 Laguna Acoma DNS
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Chafins 12 St Michael's 27.36
2 Skyler Madrid 12 Capital 27.88
3 Flavia Wilging 9 Oak Grove 28.52
4 Krista Benze 12 Cottonwood Classic Prep 28.60
5 Alicia Quintana 9 Pojoaque Valley 28.65
6 Stella Valencia 9 St Michael's 28.81
7 Enrika Vigil 11 Taos Municipal 28.93
8 Margret Bailey 11 Silver 29.12
9 Jessica LeBron 11 Desert Academy 29.14
10 Julie Kastendieck 10 St Michael's 29.22
11 Margot Goler 12 Taos Municipal 29.38
12 Jackie Jaggers 11 Taos Municipal 29.40
13 Taya Kie 10 Laguna Acoma 29.45
14 Izzy Connerly 10 St Michael's 30.10
15 Katherine Sanchez 12 Santa Fe 30.11
16 Shaylina Parrish 9 Santa Fe 30.17
17 Anna Bender 9 Cottonwood Classic Prep 30.37
18 LeeAndra Tafoya 9 Taos Municipal 30.57
19 Molly LeBron 11 Desert Academy 30.72
20 Naomi Lujan 9 ATC School 30.87
21 Savanna Glass 12 Cottonwood Classic Prep 31.03
22 Elizabeth Lucero 12 Santa Fe Indian 31.29
23 Rafaella Mark 9 Santa Fe Prep 31.31
24 Nereyo Montes 12 Silver 31.46
25 Ariel Mcconnell 10 Cottonwood Classic Prep 31.58
26 Sabrina Holtry 12 Laguna Acoma 31.63
27 Brianna Mares 9 Capital 32.04
28 Lauren Johnson 12 Robertson 32.07
29 Dawnica Padilla 9 Santa Fe 32.26
30 Shauntel Riley 12 Santa Fe Indian 32.64
31 Tonatcin Gonzalez 12 Robertson 32.82
32 Anna Romero 9 Pojoaque Valley 32.93
33 Emily Shiller 10 Belen 32.96
34 Audrey Peck 9 Oak Grove 33.32
35 Sonia Goujon 8 Santa Fe 33.44
36 Amalia Armendarez 12 Pojoaque Valley 33.46
37 Iesha Coriz 9 Santa Fe Indian 33.48
38 Karen Talachy Espanola Valley 33.86
39 Briana Leyba 11 Capital 34.11
40 Alyssa Shije 10 Santa Fe Indian 34.33
41 Alexis Quintana 9 Espanola Valley 34.65
42 Daphne Granados 11 Espanola Valley 34.66
43 Alanna DeAguero 9 Pojoaque Valley 34.73
44 Estrellita Sena Espanola Valley 34.75
45 Erin Canney 9 ATC School 36.79
Gelsay Siqueiros 11 Silver SCR
Lucia Rubio-Martinez 10 Desert Academy SCR
Chiara Gaio 10 Santa Fe Prep SCR
Abrianna Griego 11 Mesa Vista SCR
Samantha Wilson 12 Santa Fe Prep SCR
Xitlali Gonzalez 9 Robertson SCR
Marie Blackwell 11 ATC School SCR
Samantha Marquez 12 Laguna Acoma SCR
Denali Burke Silver SCR
Athziry Ordonez 9 Capital SCR
Maya Wright 9 ATC School SCR
Jasmine Kie 11 Laguna Acoma SCR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abrianna Griego 11 Mesa Vista 1:03.43
2 Krista Benze 12 Cottonwood Classic Prep 1:03.69
3 Alicia Quintana 9 Pojoaque Valley 1:04.39
4 Marissa Blair 10 Belen 1:04.53
5 Skyler Madrid 12 Capital 1:05.50
6 Taya Kie 10 Laguna Acoma 1:07.03
7 Espe Torres 10 Pojoaque Valley 1:08.28
8 Alyssa Sanchez 8 Cottonwood Classic Prep 1:08.46
9 Kailey Romanowski 10 Cottonwood Classic Prep 1:08.48
10 Jordyn Tatum 10 Cottonwood Classic Prep 1:09.02
11 Milena Keene 8 St Michael's 1:09.83
12 Claire Patten 8 St Michael's 1:09.93
13 Izzy Connerly 10 St Michael's 1:10.06
14 Paris Fischer 9 Belen 1:10.10
15 Audrey Gonzales 12 Capital 1:10.17
16 Salome Marsh 9 Taos Municipal 1:10.49
17 Marah Khweiss 9 Taos Municipal 1:10.70
18 Rashel Barragan Silver 1:11.70
19 Ava Bjornstand 10 Silver 1:12.32
20 Frankie Chavez 10 Santa Fe Indian 1:13.14
21 Estephany Alvarez 9 Capital 1:14.91
22 Maya Ellers 9 Santa Fe 1:15.11
23 Emily Shiller 10 Belen 1:16.58
24 Shelby Howley Smith 9 ATC School 1:17.55
25 Andrea Serrano 9 Pojoaque Valley 1:19.68
26 Alexis Romero 11 Pojoaque Valley 1:20.05
27 Priya Patel 9 ATC School 1:21.74
28 Alyssa Levantonio 12 Laguna Acoma 1:26.26
29 Sylvia Carter-Smith 10 Santa Fe Prep 1:31.97
Lauren Chafins 12 St Michael's SCR
Iesha Coriz 9 Santa Fe Indian SCR
Naomi Eldridge 9 ATC School SCR
Marina Lucero 8 Laguna Acoma SCR
Molly LeBron 11 Desert Academy SCR
Elizabeth Lucero 12 Santa Fe Indian SCR
Mikayla De Guzman 11 Taos Municipal SCR
Erin Canney 9 ATC School SCR
Iris Emery 10 Santa Fe Indian SCR
Flavia Wilging 9 Oak Grove SCR
Samantha Wilson 12 Santa Fe Prep SCR
Sonia Goujon 8 Santa Fe SCR
Darian Deutsawe 12 Laguna Acoma SCR
Marissa Rodriquez Silver SCR
Isabella Padilla 12 Taos Municipal SCR
Gloria Dumas 10 Capital SCR
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Daisy Smith 10 St Michael's 2:30.66
2 Cora Cannedy 12 Taos Municipal 2:31.80
3 Rhylyn Jones 12 Cottonwood Classic Prep 2:37.66
4 Abrianna Griego 11 Mesa Vista 2:37.71
5 Rue Allison 12 Santa Fe 2:42.22
6 Ella Katz 9 Taos Municipal 2:42.25
7 Lauren Naranjo 12 St Michael's 2:42.29
8 Erika Estevan 10 Laguna Acoma 2:46.42
9 Astrid Giblin 12 St Michael's 2:47.48
10 Aidyn Hesuse 9 Cottonwood Classic Prep 2:48.27
11 Consuelo Quintana 12 Pojoaque Valley 2:48.89
12 Alyx Mastor 9 Taos Municipal 2:48.92
13 Taeya Padilla 9 Belen 2:51.95
14 Emma Bass 12 Cottonwood Classic Prep 2:53.02
15 Kamryn Hoehne 9 ATC School 2:53.65
16 Kenya Leahy Silver 2:54.35
17 Elizabeth Lucero 12 Santa Fe Indian 2:54.77
18 Emma Hornig 10 Santa Fe 2:55.77
19 Liza Cardinale 9 Cottonwood Classic Prep 2:57.78
20 Alysia Martinez 10 Espanola Valley 2:58.61
21 Frankie Chavez 10 Santa Fe Indian 2:58.79
22 Savannah Mccall 10 Santa Fe Prep 2:58.88
23 Kayla Devries 9 Robertson 3:02.97
24 Elena Pearson 10 Capital 3:04.72
25 Lasya Fiuty 10 Santa Fe 3:15.92
26 Shelby Howley Smith 9 ATC School 3:21.64
27 Alyssa Kahn 9 Santa Fe Indian 3:37.95
28 Michelle Sawunyama 10 Santa Fe Prep 4:00.52
Iris Emery 10 Santa Fe Indian SCR
Darien Casados 10 Capital SCR
Courtney Paytiamo 11 Laguna Acoma SCR
Osiris Lopez 10 ATC School SCR
Charlene Montano 11 Robertson SCR
Alexis Romero 11 Pojoaque Valley SCR
Naomi Eldridge 9 ATC School SCR
Skyla Montalvo 11 Pojoaque Valley SCR
Erin Manchester-Jones 9 Taos Municipal SCR
Zoe Carson 10 Santa Fe SCR
Natalie Martinez 9 Belen SCR
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rhylyn Jones 12 Cottonwood Classic Prep 5:53.22
2 Ariel Pena 10 Cottonwood Classic Prep 5:56.78
3 Josette Gurule 8 ATC School 6:04.51
4 Simone Ropp 10 Santa Fe 6:10.26
5 Cassandra Ruiz 10 Taos Municipal 6:11.50
6 Daisy Gephart 12 Santa Fe 6:13.41
7 Erika Estevan 10 Laguna Acoma 6:20.86
8 Kamryn Hoehne 9 ATC School 6:21.54
9 Darien Casados 10 Capital 6:25.68
10 Liza Cardinale 9 Cottonwood Classic Prep 6:27.39
11 Astrid Giblin 12 St Michael's 6:27.48
12 London Luttrell 10 St Michael's 6:27.55
13 Taylor Roybal 11 Pojoaque Valley 6:29.24
14 Kate Ferguson 9 ATC School 6:34.01
15 Taeya Padilla 9 Belen 6:35.40
16 Elena Pearson 10 Capital 6:35.90
17 Frankie Chavez 10 Santa Fe Indian 6:35.96
18 Nieves Pacheco 11 Robertson 6:39.09
19 Amerie Onesalt 10 Pojoaque Valley 6:39.40
20 Alysia Martinez 10 Espanola Valley 6:42.83
21 Mia Vigil 10 Pojoaque Valley 6:44.86
22 Lauren Cordova 11 St Michael's 6:51.73
23 Zoey Mancuso de Lopez 9 Cottonwood Classic Prep 7:08.20
24 Alyssa Levantonio 12 Laguna Acoma 7:15.43
25 Ellie Wirth 8 Santa Fe Prep 7:24.18
26 Alyssa Kahn 9 Santa Fe Indian 8:53.63
Kayla Devries 9 Robertson SCR
Erin Manchester-Jones 9 Taos Municipal SCR
Natalie Martinez 9 Belen SCR
Antonia Lucero 10 Santa Fe Indian SCR
Courtney Paytiamo 11 Laguna Acoma SCR
Charlene Montano 11 Robertson SCR
Iris Emery 10 Santa Fe Indian SCR
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ariel Pena 10 Cottonwood Classic Prep 12:38.31
2 Alyx Mastor 9 Taos Municipal 12:42.64
3 Ella Katz 9 Taos Municipal 12:42.91
4 Daisy Gephart 12 Santa Fe 13:13.07
5 Erika Estevan 10 Laguna Acoma 13:20.61
6 London Luttrell 10 St Michael's 13:26.18
7 Aidyn Hesuse 9 Cottonwood Classic Prep 13:45.86
8 Consuelo Quintana 12 Pojoaque Valley 13:54.93
9 Maggie Rittmeyer 9 ATC School 13:59.30
10 Amerie Onesalt 10 Pojoaque Valley 14:02.61
11 Mia Vigil 10 Pojoaque Valley 14:20.22
12 Lauren Cordova 11 St Michael's 14:38.58
13 Zoey Mancuso de Lopez 9 Cottonwood Classic Prep 15:12.43
14 Lasya Fiuty 10 Santa Fe 15:14.19
15 Alyssa Kahn 9 Santa Fe Indian 19:29.02
Courtney Paytiamo 11 Laguna Acoma SCR
Zoe Carson 10 Santa Fe SCR
Antonia Lucero 10 Santa Fe Indian SCR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abigail Gunther 11 Taos Municipal 18.14
2 Judith Allison 11 Santa Fe 18.41
3 Samantha Moss 10 Belen 19.02
4 Leyla Sharples 10 Santa Fe Prep 19.42
5 Randi White Silver 19.49
6 Kate Ferguson 9 ATC School 19.77
7 Daisy Cunningham 11 Santa Fe Prep 19.88
8 Sophia Vinson Silver 19.99
9 Amelia Esquibel 10 St Michael's 20.12
10 Savannah Marquez 11 Cottonwood Classic Prep 20.44
11 Marika Gallegos Taos Municipal 20.56
12 Seneca Johnson 10 Santa Fe Indian 20.66
13 Chloe Lujan 9 ATC School 20.78
14 Kailye Arellano 9 St Michael's 21.01
15 Anahi Venegas Silver 21.23
16 Angelique Martinez 9 Espanola Valley 21.27
17 Olivia Farrar 9 St Michael's 21.31
18 Victoria Smith 12 Laguna Acoma 21.47
19 Lauren Johnson 12 Robertson 21.57
20 Marina Lucero 8 Laguna Acoma 21.86
21 Maya Ellers 9 Santa Fe 21.95
22 Kiana Rivera 10 Pojoaque Valley 21.96
23 Sabrina Holtry 12 Laguna Acoma 22.16
24 Hannah Smith 12 Santa Fe 22.26
25 Karyssa Gutierrez 9 Taos Municipal 22.60
26 Julianna Williams 10 Belen 23.33
27 Dominique Gabaldon 10 St Michael's 23.62
28 Aubrey Exum Oak Grove 23.77
29 Andrea Serrano 9 Pojoaque Valley 23.79
30 Anya Muller 9 Santa Fe 24.06
31 Tonatcin Gonzalez 12 Robertson 24.07
32 Mary Morgan 9 Santa Fe Indian 24.32
Hayden Colfax 10 Santa Fe Prep SCR
Taylor Donaldson 8 Taos Municipal SCR
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Judith Allison 11 Santa Fe 48.99
2 Claire Lee 11 St Michael's 51.93
3 Joelyn Fernandez 11 St Michael's 51.97
4 Olivia Farrar 9 St Michael's 52.59
5 Megan Tanuz 10 Santa Fe 52.80
6 Leyla Sharples 10 Santa Fe Prep 53.27
7 Kate Ferguson 9 ATC School 54.47
8 Samantha Moss 10 Belen 54.70
9 Daisy Cunningham 11 Santa Fe Prep 54.76
10 Katherine Sanchez 12 Santa Fe 55.18
11 Madelyn Quintana 8 Taos Municipal 55.39
12 Savannah Marquez 11 Cottonwood Classic Prep 55.44
13 Xitlally Estrada Perez 9 ATC School 55.54
13 Amelia Esquibel 10 St Michael's 55.54
15 Randi White Silver 56.62
16 Victoria Smith 12 Laguna Acoma 57.02
17 Marissa Rodriquez Silver 57.71
18 Marissa Rodriguez Silver 59.12
19 Lauren Johnson 12 Robertson 59.99
20 Anya Muller 9 Santa Fe 1:00.37
21 Marika Gallegos Taos Municipal 1:00.41
22 Julianna Williams 10 Belen 1:02.50
23 Sophia Vinson Silver 1:03.17
24 Sabrina Holtry 12 Laguna Acoma 1:03.61
25 Seneca Johnson 10 Santa Fe Indian 1:06.80
26 Mary Morgan 9 Santa Fe Indian 1:08.76
Clarissa Martinez 12 Taos Municipal SCR
Maya Wright 9 ATC School SCR
Chloe Lujan 9 ATC School SCR
Taylor Donaldson 8 Taos Municipal SCR
Xitlali Gonzalez 9 Robertson SCR
Aubrey Exum Oak Grove SCR
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Silver 51.97
Desirae TaylorGelsay SiqueirosSophia VinsonDenali Burke
2 Taos Municipal 53.41
Margot GolerJackie JaggersEnrika VigilAbigail Gunther
3 Belen 54.61
Gabriella SanchezOliva KingParis FischerMarissa Blair
4 St Michael's 55.04
Milena KeeneEva StenburghJulie KastendieckStella Valencia
5 Cottonwood Classic Prep 55.44
Emma BassKrista BenzeZora MolinaAlyssa Sanchez
6 Santa Fe Prep 57.05
Lark O'HoraChiara GaioLeyla SharplesRafaella Mark
7 Capital 57.29
Athziry OrdonezAlexia VerdugoMikayla SeguraMakayla Baca
8 ATC School 57.80
Xitlally Estrada PerezBella KroothValeria CeraLilia Noger-Onstott
9 Laguna Acoma 58.03
Marina LuceroSamantha MarquezTaya KieVictoria Smith
10 Santa Fe 58.46
Judith AllisonMegan TanuzBianca BacaShadae Herrera-Robinson
11 Espanola Valley 1:01.43
Angelique MartinezDaphne GranadosKristen GarciaEstrellita Sena
Pojoaque Valley DQ
Hennessei CalabazaAndrea SerranoTaylor RoybalEspe Torres
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Silver 1:49.20
Desirae TaylorGelsay SiqueirosJade GutierrezDenali Burke
2 St Michael's 1:51.55
Eva StenburghLauren ChafinsJulie KastendieckStella Valencia
3 Belen 1:55.95
Gabriella SanchezSamantha MossDakota SparksOliva King
4 Santa Fe 1:56.39
Maya HolderMegan TanuzAmber LujanSofia Gavin
5 Cottonwood Classic Prep 1:58.48
Anna BenderBreanna GutierrezEmma BassSavanna Glass
6 Robertson 1:59.13
Tessa OrtizDaylyn ChavezJadyn RomeroSavannah Sena
7 Santa Fe Indian 2:04.53
Shauntel RileyElizabeth LuceroIesha CorizIvryanne Wright
8 Taos Municipal 2:05.72
Marah KhweissLeeAndra TafoyaGrace GolerAmiree Olivas
9 Pojoaque Valley 2:07.43
Hennessei CalabazaAmalia ArmendarezKiana RiveraEspe Torres
10 Capital 2:08.47
Briana LeybaEstephany AlvarezAlexia VerdugoMikayla Segura
11 Espanola Valley 2:12.77
Jackie GonzalesDaphne GranadosKristen GarciaKaren Talachy
Laguna Acoma SCR
Marina LuceroSamantha MarquezKristen RileyTaya Kie
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Santa Fe 4:28.68
Judith AllisonAmber LujanMaya HolderRue Allison
2 Silver 4:29.76
Desirae TaylorSavanna GonzalesMariah HumphreyJade Gutierrez
3 St Michael's 4:36.25
Joelyn FernandezClaire LeeStella ValenciaJanai Clayton
4 Cottonwood Classic Prep 4:38.46
Emma BassZora MolinaKailey RomanowskiRhylyn Jones
5 Taos Municipal 4:47.82
Cassandra RuizIsabella PadillaMarah KhweissMadelyn Quintana
6 ATC School 4:57.89
Kamryn HoehneKate FergusonItzel VegaJosette Gurule
Belen DQ
Julianna WilliamsTaeya PadillaEmily ShillerParis Fischer
Espanola Valley DQ
Jade TalamantezKaren TalachyAdamaris BacaMIKALA GEE
Capital SCR
Estephany AlvarezBrianna MaresGloria DumasAlexia Verdugo
Varsity Girls 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Santa Fe Prep 4:36.87
Taylor LincolnSamantha WilsonHayden ColfaxChelsea Griscom
2 Cottonwood Classic Prep 4:42.41
Breanna GutierrezAlyssa SanchezKailey RomanowskiJordyn Tatum
3 Capital 4:44.60
Athziry OrdonezMakayla BacaSkyler MadridAudrey Gonzales
4 Robertson 4:46.01
Jadyn RomeroDaylyn ChavezNieves PachecoSavannah Sena
5 Silver 4:47.13
Margret BaileyGabriela O'KeefeMariah HumphreySavanna Gonzales
6 ATC School 4:47.15
Bella KroothValera CeraLilia Noger-OnstottJosette Gurule
7 Santa Fe 4:47.90
Sofia GavinSerafina MorganMaya HolderSimone Ropp
8 Pojoaque Valley 5:06.43
Hennessei CalabazaTaylor RoybalEspe TorresConsuelo Quintana
9 St Michael's 5:08.95
Sarah MartinezEsmerelda FloresJoelle ChavezDaisy Smith
Taos Municipal SCR
Emily CordovaAmiree OlivasTaylor DonaldsonSalome Marsh
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aysia Salas 12 Silver 41-02.50
2 Angelica Montoya 12 Robertson 39-10.50
3 Lexie Masters 12 Belen 30-10.50
4 Josephine Conklin Silver 30-10.00
5 Faith Jaquez 11 Silver 30-08.50
6 Jordan Moya 12 Santa Fe Indian 29-11.00
7 Arscenia Lucero 12 Belen 29-04.50
8 Serena Saiz 9 Belen 28-01.00
9 KC Roughsurface 9 Laguna Acoma 26-07.00
10 Leanna Lewis 11 Santa Fe Indian 26-04.00
11 Kristen Riley 10 Laguna Acoma 25-11.00
12 Madison Hill 9 Belen 25-01.50
12 Camilla Lewis 11 Santa Fe Indian 25-01.50
14 Karissa Baca 12 St Michael's 24-08.00
15 Gillian O'Brien 11 St Michael's 23-00.00
16 Ayeh Safi 9 Capital 22-10.00
17 Azlynn Cardoza 10 Silver 22-03.00
18 Naomi McGee 10 Laguna Acoma 21-05.00
19 Madison Northup 10 ATC School 20-10.00
20 Noelle Good 8 Taos Municipal 19-11.50
21 Kayla Toledo 11 Santa Fe Indian 19-11.00
22 Sasha Rojo 11 Cottonwood Classic Prep 19-00.00
23 Kaela Schoenholzer 9 Cottonwood Classic Prep 18-07.00
24 Miranda Montoya Espanola Valley 18-06.50
25 Darian Deutsawe 12 Laguna Acoma 17-08.00
26 Evaliz Valladares 12 ATC School 17-06.50
27 Aleyana Padilla Espanola Valley 17-01.00
28 Terrali Rivera 9 ATC School 16-09.00
29 Victoria Varela 12 ATC School 16-08.50
30 Deedee Jansen 9 Santa Fe Waldorf 16-04.50
31 Eva Crocker 9 Santa Fe Waldorf 12-05.00
Taylor Miller 10 Taos Municipal SCR
Sabrina Orr 12 St Michael's SCR
Skyla Montalvo 11 Pojoaque Valley SCR
Jezika Borrego 12 Espanola Valley SCR
Dymond Lopez Espanola Valley SCR
Emily Cordova 11 Taos Municipal SCR
Sydney Halford 12 St Michael's SCR
Ind Tho-Biaz Wilder 9 Santa Fe SCR
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aysia Salas 12 Silver 124-05
2 Angelica Montoya 12 Robertson 121-05
3 Lexie Masters 12 Belen 102-08
4 Josephine Conklin Silver 88-01
5 Gillian O'Brien 11 St Michael's 82-04
6 Faith Jaquez 11 Silver 77-05
7 Jordan Moya 12 Santa Fe Indian 74-00
8 Kristen Riley 10 Laguna Acoma 73-08
9 Arscenia Lucero 12 Belen 71-01
10 Mia Jaquez 9 Espanola Valley 63-05
11 Camilla Lewis 11 Santa Fe Indian 62-06
12 Madison Hill 9 Belen 61-05
13 Sasha Rojo 11 Cottonwood Classic Prep 60-07
14 Kaela Schoenholzer 9 Cottonwood Classic Prep 60-02
15 Sofia Gavin 12 Santa Fe 59-02
15 Noelle Good 8 Taos Municipal 59-02
17 Ayeh Safi 9 Capital 59-01
18 Madison Northup 10 ATC School 58-02
19 Ind Tho-Biaz Wilder 9 Santa Fe 49-03
20 Bianca Baca 10 Santa Fe 49-01
21 Darian Deutsawe 12 Laguna Acoma 46-06
22 Kamryn Hoehne 9 ATC School 46-05
23 Aleyana Padilla Espanola Valley 45-02
24 Naomi McGee 10 Laguna Acoma 44-11
25 Kayla Toledo 11 Santa Fe Indian 44-00
26 Victoria Vargas 10 ATC School 41-04
27 Deedee Jansen 9 Santa Fe Waldorf 38-08
28 Eva Crocker 9 Santa Fe Waldorf 26-11
Britney Lovato 10 Santa Fe Indian SCR
Larissa Bleich 12 Silver SCR
Danielle Archuleta 9 Espanola Valley SCR
Skyla Montalvo 11 Pojoaque Valley SCR
Victoria Varela 12 ATC School SCR
Catherine Rowland 11 St Michael's SCR
Jezika Borrego 12 Espanola Valley SCR
KC Roughsurface 9 Laguna Acoma SCR
Destiny Marquez 11 Belen SCR
Sydney Halford 12 St Michael's SCR
Sabrina Orr 12 St Michael's SCR
Taylor Miller 10 Taos Municipal SCR
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mariah Humphrey 11 Silver 112-05
2 Emily Cordova 11 Taos Municipal 107-01
3 Haley Trewern Silver 99-00
4 Aysia Salas 12 Silver 97-11
5 Leanna Lewis 11 Santa Fe Indian 93-09
6 Angelica Montoya 12 Robertson 88-02
7 Camilla Lewis 11 Santa Fe Indian 83-02
8 Amelia Esquibel 10 St Michael's 81-04
9 Rafaella Mark 9 Santa Fe Prep 78-05
10 Hannah Smith 12 Santa Fe 76-11
11 Bianca Baca 10 Santa Fe 74-09
12 Savannah Marquez 11 Cottonwood Classic Prep 73-09
13 Mariah Ramirez 12 Belen 68-01
14 Madison Northup 10 ATC School 68-01
15 KC Roughsurface 9 Laguna Acoma 67-09
16 Destiny Marquez 11 Belen 63-09
17 Amanda Armijo 9 Belen 62-08
18 Sofia Gavin 12 Santa Fe 58-08
19 Victoria Varela 12 ATC School 33-02
Mia Jaquez 9 Espanola Valley SCR
Jordan Chavez 10 Silver SCR
Madelyn Quintana 8 Taos Municipal SCR
Jezika Borrego 12 Espanola Valley SCR
Noelle Good 8 Taos Municipal SCR
Kristen Riley 10 Laguna Acoma SCR
Taylor Miller 10 Taos Municipal SCR
Jodi Gormley 12 St Michael's SCR
April Carpio 9 Belen SCR
Catherine Rowland 11 St Michael's SCR
Terrali Rivera 9 ATC School SCR
Britney Lovato 10 Santa Fe Indian SCR
Morgan Fresquez 9 ATC School SCR
Ayeh Safi 9 Capital SCR
Skyla Montalvo 11 Pojoaque Valley SCR
Tessa Ortiz 10 Robertson SCR
Ind Tho-Biaz Wilder 9 Santa Fe SCR
Naomi McGee 10 Laguna Acoma SCR
Alyssa Shije 10 Santa Fe Indian SCR
Karissa Baca 12 St Michael's SCR
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Daisy Cunningham 11 Santa Fe Prep 4-10.00
1 Madelyn Quintana 8 Taos Municipal 4-10.00
1 Michaela Glinsky 10 Desert Academy 4-10.00
4 Gabriela O'Keefe 12 Silver 4-08.00
5 Tessa Ortiz 10 Robertson 4-06.00
5 Enrika Vigil 11 Taos Municipal 4-06.00
5 Alyvia Hogan 10 Santa Fe 4-06.00
5 Olivia Farrar 9 St Michael's 4-06.00
9 Joclynn Dominguez Silver 4-04.00
10 Leanna Lewis 11 Santa Fe Indian 4-02.00
10 Ashley Barrows 11 ATC School 4-02.00
10 Ivryanne Wright 10 Santa Fe Indian 4-02.00
10 Camilla Lewis 11 Santa Fe Indian 4-02.00
14 Alicia Quintana 9 Pojoaque Valley 4-00.00
14 Savannah Marquez 11 Cottonwood Classic Prep 4-00.00
Denali Burke Silver SCR
LeeAndra Tafoya 9 Taos Municipal SCR
Mikayla De Guzman 11 Taos Municipal NH
Claire Lee 11 St Michael's SCR
Lark O'Hora 11 Santa Fe Prep NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abigail Gunther 11 Taos Municipal 9-00.00
2 Lilia Noger-Onstott 12 ATC School 8-00.00
3 Naomi Lujan 9 ATC School 7-06.00
4 Alyx Mastor 9 Taos Municipal 7-00.00
5 Amber Lujan Santa Fe 6-00.00
6 Alyssa Shije 10 Santa Fe Indian 6-00.00
Anya Muller 9 Santa Fe SCR
Emily Shiller 10 Belen SCR
Gabriella Sanchez 12 Belen NH
Clarissa Martinez 12 Taos Municipal SCR
Britney Lovato 10 Santa Fe Indian SCR
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Flavia Wilging 9 Oak Grove 15-03.00
2 Marissa Blair 10 Belen 15-01.50
3 Lilia Noger-Onstott 12 ATC School 14-08.75
4 Alicia Quintana 9 Pojoaque Valley 14-06.00
5 Lauren Chafins 12 St Michael's 13-09.00
6 Hennessei Calabaza 9 Pojoaque Valley 13-09.00
7 Maya Holder 10 Santa Fe 13-06.50
8 Milena Keene 8 St Michael's 13-06.50
9 Emily Shiller 10 Belen 13-05.25
10 Ivryanne Wright 10 Santa Fe Indian 13-01.50
11 Athziry Ordonez 9 Capital 12-11.00
12 Paris Fischer 9 Belen 12-04.00
12 Leanna Lewis 11 Santa Fe Indian 12-04.00
12 Taya Kie 10 Laguna Acoma 12-04.00
15 Elaina Lussiez 8 Desert Academy 12-03.50
16 Leyla Sharples 10 Santa Fe Prep 12-03.25
17 Amelia Esquibel 10 St Michael's 12-03.00
18 Breanna Gutierrez 12 Cottonwood Classic Prep 12-02.50
19 Chloe Lujan 9 ATC School 12-01.50
20 Marina Lucero 8 Laguna Acoma 11-11.00
21 Audrey Peck 9 Oak Grove 11-10.75
22 Savannah Silva 11 Cottonwood Classic Prep 11-09.50
23 Serafina Morgan 11 Santa Fe 11-07.25
24 Aubrey Exum Oak Grove 11-05.50
25 Amalia Armendarez 12 Pojoaque Valley 11-03.75
26 Joclynn Dominguez Silver 11-03.50
27 Sylvia Carter-Smith 10 Santa Fe Prep 9-06.00
Samantha Marquez 12 Laguna Acoma SCR
Taylor Roybal 11 Pojoaque Valley SCR
Salome Marsh 9 Taos Municipal SCR
Margot Goler 12 Taos Municipal SCR
Estephany Alvarez 9 Capital SCR
Megan Tanuz 10 Santa Fe SCR
Margret Bailey 11 Silver SCR
Grace Goler 8 Taos Municipal SCR
Marlen Stoessel 8 Taos Municipal SCR
Daphne Granados 11 Espanola Valley SCR
Eva Stenburgh 12 St Michael's SCR
Alysia Martinez 10 Espanola Valley SCR
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Margret Bailey 11 Silver 31-02.00
2 Lilia Noger-Onstott 12 ATC School 31-00.50
3 Madelyn Quintana 8 Taos Municipal 30-11.00
4 Espe Torres 10 Pojoaque Valley 29-11.50
5 Oliva King 10 Belen 29-11.00
6 Ivryanne Wright 10 Santa Fe Indian 28-03.00
7 Ava Bjornstatd 11 Silver 28-01.00
8 Desha Epps Silver 26-06.50
9 Julie Kastendieck 10 St Michael's 26-06.00
10 Elaina Lussiez 8 Desert Academy 26-05.00
11 Cassie Gravel 9 St Michael's 26-01.50
11 Claire Patten 8 St Michael's 26-01.50
13 Izzy Connerly 10 St Michael's 24-06.50
14 Joclynn Dominguez Silver 24-04.00
Xitlally Estrada Perez 9 ATC School SCR
Michelle Sawunyama 10 Santa Fe Prep SCR
Grace Goler 8 Taos Municipal SCR
Marlen Stoessel 8 Taos Municipal SCR
Valeria Cera 10 ATC School SCR